MDM — na czym polega?

W dzisiejszych czasach coraz częściej można się spotkać z pojęciem takim jak MDM. Dotyczy ono przede wszystkim firm IT, ale też innych przedsiębiorstw z infrastrukturą IT, które umożliwiają wykorzystywanie urządzeń mobilnych. Na czym więc polega MDM i jak je wprowadzić w swojej firmie?

Co oznacza MDM?

IT charakteryzuje się ogromną ilością skrótów z języka angielskiego. Nie inaczej jest w wypadku MDM, co można przetłumaczyć jako mobile device management, czyli po prostu zdalne zarządzanie urządzeniami, takimi jak tablety czy smartfony. Firmy coraz częściej umożliwiają bowiem pracę z wykorzystaniem tego typu sprzętów, które oferują lepsze możliwości niż wiele starych komputerów. 

Aby jednak mieć kontrolę nad tym, jak wykorzystywane są telefony do pracy firmy wprowadzają mobile device management. W ten sposób mogą dbać po prostu o swoje bezpieczeństwo. Zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi to działanie na korzyść zarówno firmy, jak i pracowników. 

Dostępne systemy MDM

Aby wprowadzić w swojej firmie mobile device management, trzeba znaleźć dostępne systemy MDM. Jedno z takich rozwiązań to Oxari MDM, czyli nowoczesny panel do zarządzania urządzeniami mobilnymi. Umożliwia on zdalne wyczyszczenie urządzenia, czy też zdalne zablokowanie urządzenia mobilnego. Chcesz poznać lepiej system Oxari MDM? Sprawdź stronę: https://www.oxari.com/pl/produkt/oxari-mdm.

Znaczenie zdalnego zarządzania urządzeniami mobilnymi

Systemy MDM mają naprawdę duże znaczenie. Przede wszystkim bez nich dane firmowe mogą po prostu wyciec, a pracownicy i tak chętnie korzystają na przykład z firmowej poczty na swoim prywatnym smartfonie. Wykorzystując jednak dobry panel do zarządzania urządzeniami mobilnymi, można im to umożliwić. 
Nie można zapominać o tym, że wprowadzenie systemu MDM to świetny sposób na implementację polityki BYOD, która polega na pracy z wykorzystaniem własnego sprzętu w wypadku osób, dla których jest to wygodne. Taka polityka ma wiele zalet, gdyż przede wszystkim zmniejsza wydatki firmy na potrzebny do działania sprzęt.